مجله

گوگل ارث امکان مشاهده ستارگان را در نسخه جدید فراهم کرد.

طبق بروزرسانی جدید برنامه گوگل ارث Google Earth برای گوشی های هوشمند، کاربران نیز می توانند ستاره های آسمان را در هنگام شب مشاهده کنند.

نسخه وب هر دو سرویس Google Earth و Earth Pro همانگونه که می دانید به کاربران اجازه می دهند تا در هنگام شب به تماشای ستاره ها مشغول شوند. با این حال برنامه Google Earth قبلا قادر به ارائه چنین ویژگی برای کاربران نبوده است. ولی به تازگی گوگل اعلام کرده که کاربران گوشی های هوشمند نیز سرانجام می توانند ستاره های آسمان شب را تماشا کنند. با افزایش قدرت گوشی های هوشمند، این ویژگی در بسیاری از دستگاه های جدید امکان پذیر شده و حالا کاربر می تواند با کوچک نمایی زمین، ستاره های آسمان را مشاهده کند. گوگل هفته پیش اعلام کرد که قبل از اعمال ویژگی جدید در اپلیکیشن Earth، محیط پیرامون زمین به رنگ سیاه مطلق دیده می شد که چندان واقعی نبود.

با اعمال این تغییرات جدید در برنامه گوگل ارث ، کاربر می تواند زمین را بچرخاند و تصاویر زیبایی از کهشکان راه شیری را مشاهده نماید. این تصاویر از رصدخانه جنوب اروپا گرفته شده اند. ستاره ها با کاوش در فضا و حدود 30 هزار مایل بالای زمین ظاهر می شوند. علاوه بر ستاره ها، گوگل به نمایش ابرهای متحرکی پرداخته که الگوهای آب و هوایی زمین را نشان می دهند.

گوکل ارث

هدف گوگل:

طبق گفته های گوگل در هنگام اعلام ویژگی های جدید برای نسخه موبایل، افراد زیادی از گوگل ارث استفاده می کنند؛ از دانشمندان و محققین محیط زیست گرفته تا کارمندان دولتی و خصوصی و بسیاری از شهرواندان معمولی که به کاوش در زمین علاقه مند هستند. گوگل امیدوار است افراد از فرصت جدید برای خیره شدن به ستاره ها لذت ببرند، خواه برای کاربرانی که با بزرگنمایی در نقشه به جستجو در زمین می پردازند و خواه برای افرادی که با کوچک کردن پیرامون سعی در مشاهده یک تصویر کلی از زمین دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *